kierunek: PRODUKCJA MUZYCZNA
System nauczania polega na:
WYKAZ PRZEDMIOTÓW
Podstawy aranżacji – zajęcia w formie kursu online oraz grupowych zajęć podczas zjazdu – w sumie ok. 10 godzin w ciągu roku. Kurs wprowadzający w świat harmonii, aranżacji muzycznej i orkiestracji na różne składy wokalno – instrumentalne. Dowiesz się, jak aranżować na kilka głosów, jak harmonizować i tworzyć kontrapunkt, jak pisać na chóry, smyczki czy współczesne zespoły uwielbienia. Poznasz podstawy notacji muzycznej w programie Finale.
Podstawy produkcji muzycznej – w ramach kursu online oraz grupowych zajęć podczas zjazdów dowiesz się jak korzystać ze współczesnych programów Digital Audio Workstation (na przykładzie Logic Pro X i Cubase) do produkcji muzycznej. Poznasz jak od podstaw stworzyć aranż z wykorzystaniem sampli, wirtualnych instrumentów oraz MIDI. Poznasz działanie podstawowych i zaawansowanych narzędzi do cyfrowej obróbki dźwięku. W sumie ok. 10 godzin w ciągu roku.
Warsztaty aranżacji i produkcji muzycznej – grupowe zajęcia z Wykładowcami i zaproszonymi gośćmi w ramach warsztatów stacjonarnych (ok. 10 godzin). To czas poszerzania horyzontów i twórczej pracy pod okiem doświadczonych producentów i aranżerów
Ćwiczenia rytmiczne – kurs online, dzięki któremu Student rozwinie swoje poczucie rytmu i pozna wiele ciekawych figur rytmicznych w różnych stylach muzycznych. 5 godzin zajęć online w ciągu roku.
Kształcenie słuchu – praktyczne zajęcia rozwijające słuch i wyobraźnię muzyczną. Zajęcia prowadzone prowadzone na zjazdach stacjonarnych w małych grupach (5 lekcji) oraz z wykorzystaniem Programu Ear Master (10 godzin online);
Podstawy teorii muzyki / Harmonia – zajęcia porządkujące wiedzę z zakresu zasad muzyki, harmonii z elementami aranżacji i notacji muzycznej, prowadzone na zjazdach stacjonarnych w małych grupach (min. 5 lekcji) na kilku poziomach zaawansowania. Wymagane przygotowanie do każdych zajęć na podstawie e-learningów i zadań online (min. 10 godzin zajęć);
Harmonia praktyczna – obowiązkowa nauka gry na fortepianie dla każdego Studenta CSM. Zajęcia odbywać się będą na kilku poziomach zaawansowania w formie tutoriali online (min. 5 godzin zajęć);
Warsztaty uwielbienia – praktyczne wykłady i prezentacje, odnoszące się do praktyki prowadzenia prób, przygotowania i prowadzenia uwielbienia, pomagają usystematyzować zagadnienia związane z pracą zespołową. Prowadzone przez Wykładowców CSM i zaproszonych gości.
Modlitwa i uwielbienie – poranne spotkania modlitewne oraz sobotnie wieczory uwielbienia – to czas, w którym wspólnie możemy przychodzić do Boga, doświadczać Jego działania i przebywać w Jego obecności oraz uczyć się prowadzenia innych do Bożej obecności – w sumie ok. 15 godzin w ciągu roku.
Uczniostwo – tematyczne rozważania Pisma Świętego i dyskusje w małych grupach na tematy dotyczące życia z Bogiem, służenia, prowadzenia uwielbienia, bycia liderem itp. – min. 5 godzin zajęć;
Wykłady zmienne (w ramach konferencji) – tematyczne nauczanie, kazania i inspiracje zaproszonych gości – pastorów, muzyków, wykładowców CSM. Wykłady, które mają na celu zainspirowanie Studentów do budowania głębokiej relacji z Panem Bogiem, pracy nad swoim charakterem i uczenia się właściwej postawy w służbie Panu Bogu i ludziom.
z góry za cały rok
lub w ratach
2 x 3000 zł lub 10 x 620 zł
Jeśli potrzebujesz wsparcia z funduszu stypendialnego CSM, dowiedz się więcej tutaj.
Aby zgłosić się do szkoły CSM należy wypełnić formularz rekrutacyjny ONLINE.
Zanim jednak zaczniesz go wypełniać dokładnie zapoznaj się z ofertą szkolenia CSM i przygotuj zwięzłe, wyczerpujące odpowiedzi na pytania otwarte postawione w formularzu.
Każdy student, który pomyślnie zakończy proces rekrutacji do szkoły CSM zobowiązany jest do podpisania regulaminu CSM oraz umowy o szkolenie, zgodnie z wybranym kierunkiem kształcenia.
Każdy rok szkolny w CSM rozpoczyna się procesem rekrutacji online. Wypełniając formularz, który dostępny jest na naszej stronie w zakładce ‘Rekrutacja’ Kandydat zgłasza chęć udziału w szkoleniu. Po przejściu wstępnej weryfikacji na podstawie formularza online i rekomendacji Kandydat zostaje zaproszony na spotkanie rekrutacyjne.
Podczas spotkania rekrutacyjnego sprawdzane są predyspozycje kandydata do nauki w CSM: odbywają się prezentacje muzyczne i przeprowadzana jest rozmowa rekrutacyjna. Na tej podstawie kandydaci są przyjmowani do Szkoły CSM. Spotkanie odbywa się według listy, która jest podana do wiadomości tuż po zakończeniu rekrutacji online, na kilka dni przed spotkaniem.
Na dobry początek roku spotykamy się na wspólnym zjeździe dla obydwu szkół CSM w ramach konferencji CSM. Oprócz zapoznania naszych studentów z planem nauczania i narzędziami online, z jakich będą korzystać w kolejnych miesiącach będzie to niezwykle inspirujący weekend, pełen ciekawych warsztatów, wykładów i wieczorów uwielbienia.
Konferencja odbywa się w Ośrodku h2o w Kiczycach.
Od listopada do maja zakwalifikowani do szkolenia Studenci biorą udział w kolejnych 6 jednodniowych zjazdach w wybranym kampusie, raz w miesiącu, w terminach podanych poniżej. Ostatni zjazd w kwietniu/maju to jednodniowe warsztaty dla producentów w Bierach.
Rok szkolny w CSM zakończy się wspólnym wydarzeniem dla Studentów z obydwu kampusów – Ogólnopolską Konferencją Uwielbienia z wyjątkowymi gośćmi, wieczorem uwielbienia z udziałem chóru CSM i ciekawymi warsztatami. To również dzień otwarty w CSM, na który możecie zabrać swoich przyjaciół z Kościoła i zespołu uwielbienia.
KAMPUS Południe | ||
Spotkania rekrutacyjne | 11-14 września CSM Biery | |
18-20 października — KONFERENCJA CSM/welcome wspólny zjazd dwóch szkół CSM (h20, Kiczyce) | ||
I zjazd | 16 listopada | |
II zjazd | 4 stycznia | |
III zjazd | 1 lutego | |
IV zjazd | 1 marca | |
V zjazd | 5 kwietnia | |
VI zjazd | kwiecień/maj (CSM Biery) | warsztaty klasy produkcji muzycznej |
Czerwiec 2025 Ogólnopolska konferencja CSM/conf. i zakończenie roku – wspólny zjazd dwóch kampusów CSM (Warszawa) |
Już od kilku lat nasze koncerencje rozpoczynające rok szkolny odbywają się w Ośrodku h2o w Kiczycach, zlokalizowanego na śląsku, nieopodal Skoczowa (na trasie między Katowicami a Wisłą) . To nowoczesny i niezwykle atrakcyjny ośrodek wypoczynkowo-konferencyjny, w którym każdy, kto kocha bliskość natury i aktywny wypoczynek znajdzie coś dla siebie. Do dyspozycji mamy całą przestrzeń Ośrodka, w tym 3 sale konferencyjne, a nasi Studenci mogą korzystać również z zaplecza sportowego.
W ramach trzydniowej konferencji CSM oprócz udziału w sesjach konferencji i warsztatach zapewniamy nocleg i wyżywienie. Można korzystać również z CSM’owej kawiarenki, gdzie serwujemy pyszną kawę i domowe ciasto.
Ośrodek Wypoczynkowo-Konferencyjny h2o
ul. Ochabska 133
43-430 Kiczyce
https://osrodekh2o.pl
Od czterech lat korzystamy z gościnności zaprzyjaźnionego Kościoła Zielonoświątkowego Filadelfia w Bielsku-Białej, zlokalizowanego przy ulicy Lotniczej 19. To nowoczesny budynek, z ogromnym zapleczem, który mamy do dyspozycji na jednodniowe zjazdy południowego kampusu Szkoły CSM. Niezwykle rodzinna atmosfera tego Kościoła sprawia, że każdy czuje się tu jak w domu.
W ramach jednodniowych zjazdów CSM zapewnione jest wyżywienie. Można korzystać również z CSM’owej kawiarenki, gdzie serwujemy pyszną kawę i domowe ciasto.
Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku Kościoła. Nie zapewniamy noclegów.
Kościół Zielonoświątkowy Filadelfia
ul. Lotnicza 19
43-303 Bielsko-Biała
www.kzbb.pl
Od kilku miesięcy korzystamy z własnego budynku, w którym zorganizowaliśmy profesjonalne studio nagrań i przyjemną przestrzeń open space, która sprzyja pracy twórczej. W otoczeniu pasma gór Beskidu Śląskiego oraz w sąsiedztwie Krajobrazowego Parku Dolina Łańskiego Potoku będziemy szukać natchnienia do pisania najpiękniejszych pieśni na chwałę Stwórcy.
W ramach dwudniowych zjazdów CSM zapewnione jest wyżywienie.
Misja CSM
ul. Sportowa 285
43-386 Biery (Bielsko-Biała)
www.csm.edu.pl
Misja Chrześcijańska Służba Muzyczna
ul. Sportowa 285
43-386 Biery
NIP: 524-274-56-11
tel. +48 697-693-025
tel. +48 609-547-345
biuro@csm.edu.pl
Copyright © 2018-2023 CSM Misja – Centrum Szkolenia Muzyków i Liderów Uwielbienia | design: Szymon Satora